Ciekawa lekcja historii

W maju 2015r. uczniowie klas IV – VI i gimnazjum mieli okazję uczestniczenia w zajęciach poświęconych historii wawelskiego wzgórza. W szkole w Czermnej można było obejrzeć pięknie wykonaną makietę Wawelu. Autor wiernie odwzorował układ wszystkich budowli, dbając
o właściwe proporcje i szczegóły architektoniczne. Młodzież prześledziła historię tego, jakże ważnego dla polskiej historii miejsca, od czasów słowiańskich aż do współczesności. Zaprezentowane zostały również legendy i ciekawostki związane z tym wzgórzem.

Dzieci zainspirowane tą pracą postanowiły stworzyć własne makiety słynnych budowli. Jeśli zapał ten nie okaże się „słomianym zapałem”, być może w przyszłości zorganizowana zostanie wystawa prac uczniów.

Za udostępnienie makiety serdecznie dziękujemy jej autorom.

Agnieszka Bracik