Wyjazd uczniów do Zabawy i Wał - Rudy w 100 - lecie śmierci Patronki szkoły

W obecnym roku mija sto lat od męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny, która jest patronką naszej szkoły. W związku z tym jubileuszem dnia 18 IX 2014 r. została zorganizowana pielgrzymka do Zabawy oraz Wał - Rudy, czyli do rodzinnych miejscowości, w których wychowywała się bł. Karolina.

W godzinach porannych, dwoma pełnymi autokarami, wyruszyliśmy najpierw
do Zabawy. Jest to miejscowość, w której znajduje się kościół parafialny bł. Karoliny,a jednocześnie jest to sanktuarium ku czci naszej Patronki. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani oraz oprowadzeni przez przewodnika, który w bardzo piękny i wzruszający sposób przybliżył nam biografię Karolinki. Po tej prelekcji, uczestniczyliśmy w Mszy świętej modląc się przy relikwiarzu naszej błogosławionej. Następnie był czas wolny przeznaczony na grillowanie, rozrywkę na placu zabaw, czy też na grę w piłkę.

Miło spędziwszy trzy godziny, udaliśmy się do Wał - Rudy. Tam zwiedziliśmy dom rodzinny Kózków oraz uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, która prowadziła szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny.

Po tym nabożeństwie, wróciliśmy do naszej miejscowości, zadowoleni, że mogliśmy bardziej poznać naszą Patronkę.

Ks. Szczepan