Program profilaktyczno- terapeutyczny „Cukierki”

W dniu 27 marca 2014 r. uczniowie z klas II i III szkoły podstawowej uczestniczyli w programie profilaktyczno- terapeutycznym pt. „Cukierki”.  Program oparty był  na  bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”.

Celem programu było przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać w środowisku szkolnym i nie tylko.

Ponadto celem było kształtowanie u dzieci umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych. Dzieci dowiedziały się, jak reagować na niepokojące zachowania nieznajomych  i do kogo zwrócić się o pomoc. Zapamiętały, że „bawimy się wszyscy razem i nikt nie może być sam!”

Krystyna Wójcik

Agnieszka Jarosz