18 listopada -Dzień Patronki Szkoły - Bł. Karoliny Kózki

18 listopada 2013 r. przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny -Patronki naszej szkoły.  Tym uroczystym dniem nasza szkoła rozpoczęła przygotowania do obchodów 100-lecia męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, które przypadają 18 listopada 2014 roku. Hasłem tego roku będą słowa św. Pawła Apostoła z Listu do Galatów: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”.

Obchody zainaugurowała uroczysta Msza święta, w której wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w uroczystej akademii pod hasłem „ Pełna Chwały”, przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem pani Marii Antas. Uczniowie przypomnieli najważniejsze chwile z życia Karoliny, zaprosili nas na czas refleksji i wyciszenia, bo takie było życie Patronki naszej szkoły.