Pasownie na ucznia klasy I szkoły podstawowej

31 października 2013r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała Panią dyrektor Edytę Faber, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię  Irenę Grzyb, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet sztandarowy szkoły.

Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o honor własnej szkoły i klasy, dobrze się uczyć, służyć pomocą słabszym, godnie pielęgnować ideały głoszone przez bł. Karolinę Kózkę.

Następnie Pani dyrektor dokonała Pasowania na ucznia. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Irena Grzyb